EUROWOLLE - Historia

Zaczynaliśmy jako niewielka firma, w której pracowały tylko dwie osoby.

 

Założona w 1990 roku firma EUROWOLLE® jest jednym z wiodących w kraju przedsiębiorstw prywatnych produkujących tradycyjne artykuły pościelowe typu kołdry i poduszki oraz konfekcję pościelową szytą na zamówienie. Dzięki wykorzystaniu wieloletniego doświadczenia, nowoczesnemu parkowi maszynowemu, dostępowi do szerokiej gamy materiałów i ludziom EUROWOLLE® w ciągu ćwierć wieku działalności zdobyło zaufanie milionów klientów.

 

Zaczynaliśmy jako niewielka firma, w której pracowały tylko dwie osoby. Głównie dzięki ich pracy i jej właściwej organizacji, wspomaganej z czasem przez specjalistyczne maszyny, a także dzięki kontaktom z czołowymi producentami krajowymi i zagranicznymi różnego rodzaju materiałów nasza oferta z upływem czasu stawała się coraz większa. Systematycznie wzrastała ilość produkowanych wyrobów i oferowanych wzorów. Wytwarzane przez nas produkty zmieniały się w zależności od potrzeb i preferencji klienta i rozwoju rynku.

 

Od początku istnienia naszą domeną jest najwyższa jakość oferowanych produktów. Produkowane przez nas wyroby są gwarancją wygodnego i zdrowego snu. W tym celu stosujemy najwyższej jakości sprawdzone półprodukty, surowce, materiały, dodatki a także opakowania, które posiadają właściwe dla branży certyfikaty.

 

Wraz ze wzrostem produkcji rosła liczba klientów, którzy spośród wielu artykułów pościelowych typu tradycyjne kołdry i poduszki wybrali naszą markę. Nasz zakład znajduje się w południowo-zachodniej Polsce w Świebodzicach na Dolnym Śląsku. Dzięki własnemu transportowi i rozbudowanej sieci dystrybucji nasze wyroby trafiają do sypialni w całej Polsce. Produkty marki EUROWOLLE® można kupić również za granicą.

 

W naszej bogatej ofercie znajdują się pościele tradycyjne (kołdry, poduszki i komplety pościeli) i wyroby rehabilitacyjne z dzianin wełnianych.

 

Pościele wełniane ze 100% czystej, żywej wełny typu merynos, camel lub kaszmir marki EUROWOLLE® posiadają oceny kliniczne i są zarejestrowane jako wyroby rehabilitacyjne w 3 grupach:
– ocieplacze: ciała (kołdry, pledy), lędźwi (pasy), kolan (nakolanniki);
– podkłady: błamy, materace jednostronne, materace dwustronne;
– podpory: karku i szyi (poduszki proste i profilowane, kołnierze stabilizująco ocieplające, zagłówki), siedziska.

 

Od 2021 roku posiadamy licencję WOOLBRAND, dzięki czemu nasi Klienci mają gwarancję, że produkowane przez nas pościele wełniane wykonane są z 100% czystej wełny a ich jakość jest zgodna z najwyższymi standardami.

 

Kilka istotnych dat z historii naszej firmy:
1990 – rozpoczęcie działalności gospodarczej;
1995 – rozpoczęcie produkcji w Świebodzicach na ul. Strzegomskiej;
1996 – przeniesienie zakładu produkcyjnego do Wałbrzycha, ul. Wrocławska 5;
2001 – otworzenie filii w Świebodzicach, ul. Wałbrzyska 38;
2002 – wstąpienie do Polskiej Izby Odzieżowo-Tekstylnej PIOT;
2002 – otrzymanie licencji Woolmark;
2004 – rejestracja wyrobów z 100% czystej żywej wełny jako wyroby rehabilitacyjne w Urzędzie Rejestracji Leków, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych w Warszawie;
2005 – certyfikacja ISO;
2007 – przyznanie przez IW TRICOTEXTIL certyfikatu Przyjazny dla Człowieka;
2011 – wstąpienie do Stowarzyszenia Wytwórców Wyrobów Medycznych z Dzianin Wełnianych;
2014 – przyznanie przez IW TRICOTEXTIL certyfikatu Bezpieczny dla Dziecka;
2014 – przyznanie przez ITT CERTEX Sp. z o.o. certyfikatu eco5;

2014 – wprowadzamy na rynek dwie nowe marki, tj.: bejbik i LanaAmore;

2014 – odsłona nowej wersji strony internetowej;

2015 – wprowadzamy na rynek kolejne nowe marki: Lanolin, VASARA, LhIMBI i METSi;

2015 – uruchomienie stron internetowych dla marek bejbik i LanaAmore;

2016 – wprowadzamy na rynek markę R O Z Y N E K healthy dreams;

2021 – otrzymanie licencji WOOLBRAND;